Kotlina Kłodzka


PROGRAM:

Dzień I:

  • Skansen Szlak Ginących Zawodów z własnoręcznym wykonaniem naczynia z gliny. W skansenie zobaczymy pokaz toczenia naczyń glinianych, gdzie każdy będzie mógł próbować swoich sił i własnoręcznie na kole garncarskim wykonać naczynie z gliny. Zwiedzimy również dom wypieku chleba, w którym znajduje się piec opalany drewnem, chatkę robótek ręcznych gdzie obejrzymy rękodzieła stworzone za pomocą szydełka oraz gobeliny, a także kuźnię i mini – zoo z jeleniami jedzącymi z ręki i innymi zwierzętami. 

Dzień II:

  • Muzeum papiernictwa Duszniki Zdrój – lekcja muzealna podczas której dzieci zwiedzą muzeum oraz obejrzą pokaz czerpania papieru. Po tej części dzieci będą uczestniczyć w części praktycznej o temacie: „Polski pieniądz papierowy”, gdzie do dyspozycji będą mikroskopy i lampy UV. Tam odszukują poszczególne zabezpieczenia na banknotach zwykle niedostrzegalne lub niewidzialne „gołym okiem”. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje arkusz z podstawowymi zabezpieczeniami: znakiem wodnym i odciśniętą własnoręcznie suchą pieczęcią.
  • Muzeum zabawek w Kudowie-Zdroju – zwiedzanie odbywa się w formie lekcji muzealnej z przewodnikiem. Uczestnicy poznają historię zabawek oraz ich znaczenie w życiu każdego człowieka. Zobaczą także jakimi zabawkami bawili się ich najbliżsi oraz poznają codzienność rówieśników z poprzedniej epoki.

Dzień III:

  • Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie  – zwiedzanie części muzealnej przez ok. 30min (cztery sale z eksponatami, w których można poznać historię górnictwa i kopalni). Następnie dzieci przejdą do części podziemnej – sztolni, gdzie poczują się jak prawdziwi górnicy. Zostaną wysmarowane węglem, zobaczą i popracują prawdziwym górniczym sprzętem, a na koniec wyjadą autentyczną górniczą kolejką.

Spotkają się także z emerytowanym górnikiem z KWK Nowa Ruda, który opowie o pracy pod ziemią i latach doświadczeń. Na koniec spotkania odbywa się pasowanie i przyjęcie do braci górniczej.


CENA:

ustalana indywidualnie w zależności od ilości osób oraz miasta wyjazdu


WSTECZ