Magiczna Bawaria – zamki szalonego króla


TERMIN I CENA:

27 – 30.04.2019 r. – 799 PLN + obowiązkowo dodatkowo płatne (30 PLN i 40 EUR) – powoli miejsca się kończą


ŚWIADCZENIA

W cenie

 • zakwaterowanie w pokojach 2,3-osobowych z łazienkami,
 • 2 śniadania,
 • 2 noclegi w hotelach **/***,
 • zwiedzanie według programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opiekę pilota.

Dodatkowo płatne obowiązkowo

Łącznie: 30 PLN i 40 EUR, w tym:

 • ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, opłaty wjazdowe, koszty przewodnickie i lokalne – 40 EUR/os. (kwota nie podlega rozliczeniu).

Dodatkowo płatne opcjonalnie

 • Kup Sobie Spokój: 50 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy.


PROGRAM RAMOWY

1 dzień – wyjazd z Polski we wczesnych godzinach porannych. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do słynnego na całym świecie zakątka Bawarii, w okolice Schwangau. Zwiedzimy najbardziej znany zamek „szalonego” Ludwika Bawarskiego – Neunswchanstein oraz zamek Hohenschwangau, który należał do rodziców Ludwika II. Dziwactwa Króla Ludwika, miały swoje źródło w polityce. Młody Ludwik miał problemy ze sprawowaniem władzy, za jego panowania Bawaria została przyłączona do Rzeszy Niemieckiej. Król uciekał od życia politycznego, poświęcił całą swoją uwagę sztuce i budownictwu… i zaczął wznosić zamek Neuschwanstein, który miał mu zapewnić izolację od nielubianej przez niego rzeczywistości. Tą drogą Król zyskał przydomek “Szalony” i zapewnił sobie miejsce na turystycznej mapie Niemiec. Dzisiaj jego dzieło jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w całym kraju, a pielgrzymki zwiedzających z całego świata biją rekordy w każdym roku. W godzinach popołudniowych przejazd do Garmisch-Partenkirchen, słynnej miejscowości wypoczynkowej w niemieckich Alpach, położonej u stóp najwyższej góry Zugspitze. Czas wolny w Garmisch Partenkirchen, w trakcie którego odwiedzimy słynną skocznię narciarską. Przejazd do hotelu na nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do centrum Monachium. Zobaczymy m.in Marienplatz z XV-wiecznym kościołem NMP, kościół św. Piotra z XI wieku, barokowy pałac Nymphendburg. Odwiedzimy także jeden z najsłynniejszych monachijskich browarów, założony w 1607 roku Hofbrauhaus – każdy uczestnik obowiązkowo powinien spróbować tam niesamowitego złocistego napoju. Czas wolny w centrum Monachium. Przejazd pod Alianz Arenę – stadion Bayernu Monachium, na którym regularnie swoje mecze rozgrywa Robert Lewandowski. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godziach wieczornych. Po drodze postoje na dużych stacjach benzynowych. Nocny przejazd przez Niemcy.

4 dzień – przyjazd do Polski w godzinach porannych.


ZAKWATEROWANIE:

Zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej **/*** położonych w okolicy trasy zwiedzania. Pokoje 2,3-osobowe z łazienkami.


WYŻYWIENIE:

W cenie 2 śniadania kontynentalne. W trakcie zwiedzania planujemy czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie).


MIASTA WYJAZDOWE/TRANSPORT:

Transport autokarem około 10 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy. Wyjazd do Polski w ostatnim dniu w okolicach godziny 21:00-22:00.


WAŻNE:

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

DOBRZE WIEDZIEĆ:

 • Oktoberfest- święto piwa, odbywające się na przełomie września/października w Monachium – odwiedza je co roku około 6 milionów osób. Oktoberfest jest największym festynem ludowym na świecie.
 • Ulica Kaufingerstraße w Monachium plasuje się na 10-tej pozycji najdroższych ulic handlowych świata.
 • W Bayernie Monachium gra obecnie Robert Lewandowski. Nie jest on jednak jedynym Polakiem, który występował w tym znanym klubie. W sezonie 1999/2000 w drużynie grał Sławomir Wojciechowski. W sumie na boiskach Bundesligi rozegrał 67 minut….
 • Zamek Neuschwanstein nazywany jest bajkowym i jest jednym z najbardziej znanych zamków na świecie. Zamek Neuschwanstein,pojawia się przy wszystkich produkcjach wytwórni filmowej Disneya w czołówce.

ZAPISY:
Zapisów można dokonywać pod numerem telefonu 780 177 600 lub wysyłając informację na adres e-mail: biuro@krainawycieczek.pl

Możesz również skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy.


* Podane ceny aktualne na dzień 15.04.2019r. W celu ostatecznego potwierdzenia prosimy o kontakt z biurem

Organizatorem wycieczki jest firma Funclub Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu