Oferta dla szkół


KATALOG WYCIECZEK  – Pobierz


Zapraszamy do współpracy także szkoły. Zorganizujemy każdą wycieczkę, wedle Państwa sugestii. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę. Poniżej zamieszczamy przykładowe programy wycieczek

 1. Gra zamkowa

  • zwiedzanie zamku połączone z opowieścią o przeszłości zamku (relikty kościoła św. Piotra, prace archeologiczne, pochówek normański z XII w., najazdy litewskie, czasy rozbicia dzielnicowego, możni więźniowie, zamek gotycki, przeniesienie stolicy Mazowsza do Warszawy, wiano królowej Bony, Potop szwedzki i zniszczenie Czerska, próby odbudowy, pod zaborami) – stosownie do wieku i zainteresowań uczestników,• gra zamkowa: KTO TU BYWAŁ – samodzielna praca uczniów na terenie zamku z kartami prac. Polega na zwiedzaniu zamku szukając historycznych postaci, które w ciągu wieków przebywały na czerskim grodzie a potem. Wskazówki odczytane ze specjalnej karty gry poprowadzą po zamku i pomogą odkryć, co łączyło z Czerskiem znane z historii osoby – zamku,• quest NA TROPACH ŚREDNIOWIECZNEGO CZERSKA – wyprawa na terenie Czerska, samodzielna praca z kartami pracy. Najpierw była tu osada, potem znaczny gród z podgrodziem. W XIII wieku, zanim na miejscu grodu wymurowano gotycki zamek, podgrodzie stało się miastem. I choć nie przetrwały zniszczone w czasie wojen i najazdów dawne miejskie zabudowania, to zachował się zabytkowy, średniowieczny układ miejski. Można go poznać wyruszając na trasę questu na tropach średniowiecznego Czerska. Dzięki wskazówkom zawartym na specjalnej karcie, każdy może powędrować drogami, którymi ludzie chodzili w Czersku już w średniowieczu i odszukać ślady dawnej świetności książęcego miasta. Questing to zwiedzanie bez przewodnika, samodzielne odkrywanie własnego dziedzictwa kulturowego, zabawa terenowa w tropienie przeszłości – świetna rozrywka dla wszystkich,• grill/ognisko i zabawy integracyjne.

 2. Uciekające koziołki

  • zwiedzanie centrum Poznania,• o godzinie 12.00 podziwianie poznańskich koziołków,• gra miejska „Uciekające koziołki” – fabuła oparta na legendzie o poznańskich koziołkach. Zadaniem graczy jest odnaleźć poznańskie koziołki, w czym pomoże zestaw kart dla każdego gracza. Na kartach są zdjęcia koziołków w różnych miejscach, które gracze muszą odnaleźć, a następnie wykonać zadanie. W poszukiwaniu pomoże mapa. Gra jest formą wyścigu między drużynami. Zwycięża ta drużyna, która jako pierwsza złapie poznańskie koziołki i uwieczni ten moment na zdjęciu. W trakcie gry uczniowie odwiedzą najbardziej charakterystyczne miejsca na poznańskim Starym Rynku i w jego okolicy. Obiekty na trasie to m.in.: Ratusz, Plac Wolności, Fara Poznańska, mury miejskie, Zamek Królewski (Przemysła).

 3. Centrum Nauki i Techniki EC1

  1. Łódzkie Centrum Nauki i Techniki EC1 – największa co do powierzchni tego typu placówka w kraju, składająca się z ponad 140 instalacji, prawie wszystkich interaktywnych, a w ramach tego:
  • ekspozycja Mikro i Makro Świat – w interaktywny sposób przybliża zwiedzającym niewidzialne dla ludzkiego oka obiekty – m.in. struktury atomowe oraz odległy Wszechświat,• kino sferyczne – Kino 3D jest integralną częścią wystawy „Mikroświat — Makroświat”, filmy w nim prezentowane mają uzupełnić i poszerzyć wiedzę gości i tym sposobem wpłynąć na pełniejszy odbiór interaktywnych elementów wystawy,• “Przetwarzanie energii” – w tym wyjątkowym miejscu, jakim jest zabytkowa elektrownia węglowa, poznasz świat paliw, wejdziesz do wnętrza kotła, zobaczysz jak turbina współpracuje z generatorem, zrozumiesz po co są transformatory i własnoręcznie “wyprodukujesz prąd”. Dowiesz się wszystkiego o przemianach energetycznych i urządzeniach pracujących w elektrowni oraz sprawdzisz, czy energetyka może być ekologiczna,• “Historia wiedzy i cywilizacji” – prezentuje wiedzę z dziedziny chemii, fizyki i nauk przyrodniczych oraz jej wykorzystanie w codziennym życiu człowieka,

   

  • strefa głębokiego kosmosu – korzystając z ogromnego ekranu o ponad czterometrowej przekątnej widzowie “zanurzą się w głębinach kosmosu i z bliska obejrzą galaktyki znajdujące się nawet miliony lat świetlnych od Ziemi”. Wcielą się w rolę prawdziwych astronomów i zbadają odległość dzielącą Ziemię od odległych gwiazd.

 4. Nieborów, Bednary

  • Zagroda Bednarza – pokazy dawnego rzemiosła oraz warsztaty historyczne. Program zajęć – Bednarstwo – pokaz oraz warsztaty bednarstwa tradycyjnego. Na żywo można przyjrzeć się pracy bednarza. Zobaczyć też galerię naczyń wykonanych przez bednarza i samodzielnie złożyć naczynia z klepek. – Pokaz wykonania łyżki drewnianej. – Pokaz produkcji lodów w urządzeniu wykonanym przez bednarza około 100 lat temu. Dzieci będą mogły samodzielnie „kręcić lody”, dowiedzą się w jaki sposób i kiedy powstały lody. – Pokaz i warsztaty kiszenia i szatkowania kapusty. – Pranie i maglowanie – warsztaty. – Wiejskie Zabawki – w trakcie zajęć dzieci samodzielnie wykonają lalkę z sitowia, którą zabiorą do domu. – Zwiedzanie zagrody. – Odgłosy wsi Łowickiej – głaskanie i karmienie zwierząt w zagrodzie: kozy, owce, kury, gęsi, indyki.• w zależności od wieku:Pałac w Nieborowie – spacer po ogrodach, po pałacu, a także udział z zajęciach edukacyjnych pt: „Akademia Pana Kleksa”. W 1983 roku Ogród w Nieborowie stał się scenerią ekranizacji książki Jana Brzechwy. Bazując na tym wydarzeniu, została opracowana niecodzienną ścieżka edukacyjna (na podstawie filmu). W słynnej Akademii prowadzonej przez profesora Ambrożego Kleksa dominowała nauka przez zabawę. Dzieci będą wspólnie działały na podstawie niesamowitych pomysłów Pana Kleksa. Dzieci wezmą udział w lekcjach, znacznie odbiegających od tradycyjnych zajęć w szkole. Będą poznawać m.in. kleksografię i przędzenie liter oraz nauczą się leczyć chore sprzęty.lub
  Pałac w Nieborowie – spacer po ogrodach, po pałacu, a także udział z zajęciach edukacyjnych pt: „Majątek ziemski – rodzinne przedsiębiorstwo wielobranżowe”
  OPIS: Dobra książęce to nie tylko Pałac. To także pola, stawy, lasy, folwarki, stajnie oraz cały sztab podwładnych. Wszystkim tym – niczym wytrawny menadżer – zarządzał książę. Kim był burgrabia, a kim oficjalista, do czego służyła lodownia, a do czego bażantarnia? Dowiemy się, jak zorganizowana była praca w majątku nieborowskim na przełomie XVIII i XIX wieku. Zorganizujemy turniej z nagrodami, połączony z poszukiwaniami w terenie za pomocą mapy. Każdy z uczestników – jako rządca, ogrodnik lub inny książęcy pracownik – otrzymuje zadanie do wykonania, aby później wykazać się zdobytą wiedzą.

 5. Wrocław propozycja 1

  • Wrocławskie krasnale – przejście szlakiem wrocławskich spiżowych krasnali ukrytych przy atrakcjach miasta, Opera Wrocławska, Promenada Staromiejska, Rynek, Ratusz, Pręgierz, Plac Solny (najpiękniejszy rynek kwiatowy w mieście czynny całą dobę), Kamieniczki średniowieczne Jaś i Małgosia, Dawne Więzienie Miejskie, Kościół Uniwersytecki (najpiękniejszy kościół we Wrocławiu), Zabytkowy Pomnik/Fontanna „Szermierz”, Ul. Grodzka – widok na wyspy Wrocławia, Wyspa Słodowa, Dawny Klasztor Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą (miejsce przechowywania rękopisu “Pana Tadeusza” A. Mickiewicza!), Hala Targowa z 1906 roku, Wyspa Na Piasku, kościół NMP na Piasku, w którym zobaczyć można całoroczną szopkę bożonarodzeniową, punkt widokowy na Ostrów Tumski, Wyspa Słodowa, wejście do Katedry Wrocławskiej,
  • czas wolny na rynku wrocławskim,• Ogród Zoologiczny, w tym Afrykarium.

 6. Wrocław propozycja 2

  • Ogród Zoologiczny, w tym Afrykarium,• Hydropolis – multimedialna stała wystawa edukacyjna poświęcona wodzie. Została otwarta w grudniu 2015 roku. To jedyny taki obiekt w Polsce,• czas wolny na rynku wrocławskim.

 7. Energylandia

  Wizyta w największym w Polsce parku rozrywki. Co Was czeka?• Bajkolandia (kolejka widokowa, karuzele, roller coaster, zjeżdżalnia, auto zderzaki, jeep safari).• Strefa Falilijna (roller coaster, planetarium, wioska szwajcarska i inne).• Strefa ekstremalna (wahadło kręcące się wokół własnej osi, ramię o średnicy 40 metrów poruszające się z niesamowitą prędkością dochodzącą do 100 km/h, wysoka na ponad 40 metrów wieża zrzutu itp).• Water park (naśladuje tropikalną wyspę. Można tu zażyć słońca lub odpocząć w cieniu parasola. Strefa ta składa się z 3 basenów z podgrzewaną wodą, o głębokości od 40 do 120 cm., rozmieszczonych na powierzchni 1800 metrów kwadratowych).

  • Widowiska i pokazy (kaskaderzy na motocyklach, rowerach, quadach oraz w samochodach, skoki z ramp, wokalne show, bajka z udziałem maskotek Energusia, Leosia, Bartusia i Sissi, pokazy ognia w połączeniu z żonglerką, akrobatyką, tańcem i muzyką, kabaret angażujący publiczność, pokaz artystyczny z elementami akrobatyki oraz tańca pole-dance i wiele wiele innych).