Podziemia Tarnogórskie


TERMIN: 09.03.2019r. (sobota)

W programie:

  • Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach –  jedyna w Polsce podziemna trasa turystyczna umożliwiająca zwiedzanie podziemi dawnej kopalni kruszców srebronośnych, założonej w triasowych dolomitach i wapieniach,
  • Sztolnia Czarnego Pstrąga – jest ona jedną z atrakcji Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Razem z Kopalnią Srebra zostały uznane za pomnik historii,
  • krótka przejażdżka kolejką wąskotorową w skansenie maszyn parowych znajdującym się obok Zabytkowej Kopalni Srebra (przejażdżka kolejką uzależniona jest od warunków pogodowych) oraz chwila czasu wolnego na samodzielny spacer po skansenie. 

HARMONOGRAM

(wyjazd z Łodzi – Aleja Jana Pawła II 30 – Parking Pasażu Łódzkiego, zbiórka przy sklepie Decathlon):

7.30 – Wyjazd z Łodzi

12.00 – 13.00 – zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga

13.40 – 15.15 – zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra

15.15 – 16.00 – wizyta w skansenie maszyn parowych

20.00 – Zakończenie wycieczki – Łódź

CENA: 160zł/os

HARMONOGRAM

(wyjazd z Pabianic – parking marketu Lidl, ul. Łaska 11):

8.00 – Wyjazd z Pabianic

12.00 – 13.00 – zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga

13.40 – 15.15 – zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra

15.15 – 16.00 – wizyta w skansenie maszyn parowych

19.30 – Zakończenie wycieczki – Pabianice

CENA: 170zł/os


ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

• transport autokarem/busem z klimatyzacją/ogrzewaniem,

• zwiedzanie,

• opieka pilota,

• bilety wstępu,

• ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika wycieczki,

• zestaw słuchawkowy na czas zwiedzania.


OPIS SZCZEGÓŁOWY:

W Sztolni będziemy zwiedzać łodziami podziemną trasę turystyczną o długości około 600 metrów. Zejdziemy ok. 20-30 metrów w dół klatką schodową. Na dole będzie czekać na nas łódź, którą wyruszymy w niezwykły rejs, wykutym w skale dolomitowej chodnikiem odwadniającym tarnogórskie podziemia. Aurę tajemniczości tworzy światło lamp karbidowych zainstalowanych na dziobie każdej łodzi. Sztolnia ma ok. 1,2-2 metrów szerokości, 2,2-4 metrów wysokości, a temperatura, która tam panuje to około 10 stopni Celsjusza.

Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra zaczyna się w Muzeum Górnictwa, gdzie znajduje się nowoczesne centrum edukacji o tarnogórskim górnictwie kruszców srebra, ołowiu i cynku. Można zapoznać się tu m.in. z metodami wydobycia metali oraz odwadniania podziemi. Następnie zabieramy kaski i windą górniczą zjeżdżamy na głębokość ok. 40 metrów do podziemnej trasy turystycznej o długości ponad 1,5km. By ożywić atmosferę zwiedzania, podziemia zostały wypełnione efektami dźwiękowymi. I tak z oddali można usłyszeć odgłosy ciężkiej pracy gwarków, kopalnianego zawału, jadących wózków oraz robót strzałowych. Na zakończenie czeka nas przepływ łodziami.

W lipcu 2017 roku Sztolnia Czarnego Pstrąga, jak i podziemia Zabytkowej Kopalni Srebra trafiły na prestiżową Listę światowego dziedzictwa UNESCO.


ZAPISY:
Zapisów można dokonywać pod numerem telefonu 780 177 600 lub wysyłając informację na adres e-mail: biuro@krainawycieczek.pl

Możesz również skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy.


REZERWACJE MIEJCA W AUTOKARZE/BUSIE:

Nie obowiązuje rezerwacja miejsc. Stosujemy zasadę, iż do pojazdu wchodzimy według kolejności dokonania wpłaty (minimum 30% za wycieczkę). 


Istnieje możliwość dojazdu własnego na wszystkie oferowane wycieczki. W tym celu prosimy o kontakt w celu ustalenia ceny i pozostałych szczegółów. 


Honorujemy karty zniżkowe. Szczegóły w zakładce PROMOCJE.