Archiwum – Polska Wschodnia – województwo podlaskie: Tykocin, Pentowo, Białystok, Kruszyniany, Supraśl


 TERMIN: 22-24.06.2018r (piątek-niedziela)

W programie:

Dzień I:

PENTOWO – to wspaniałe miejsce dla miłośników ptaków. Ten czarujący zakątek wspólnie z miastem Tykocin nosi tytuł Europejskiej Wsi Bocianiej, który Pentowo otrzymało w 2001 roku z rąk niemieckiej fundacji Euronatur. Tytuł ten przyznawany jest tylko jednemu takiemu miejscu w kraju. Obecnie w Pentowie są 23 zasiedlone gniazda i ta liczba nieustannie rośnie

Dzień II:

TYKOCIN: zwiedzanie miasteczka zwanego „perłą baroku”, wizyta w Muzeum w Synagodze, zwiedzanie Placu Czarnieckiego, kościoła Św. Trójcy, spacer obok odbudowanego zamku Zygmunta Augusta.

Przejazd do Białegostoku. Po drodze emocjonujące przejście ponad kilometrową drewnianą kładką przez bagna na rozlewisku Narwi w Narwiańskim Parku Narodowym. Kładki połączone są systemem tratw o napędzie ręcznym, po środku kładki znajduje się punkt obserwacyjny

BIAŁYSTOK: Założenie pałacowo-ogrodowe Branickich wraz z Muzeum Farmacji, Pałacyk Gościnny, katedra pw. Wniebowzięcia NMP, rynek miejski z ratuszem, fragment Szlaku Esperanto i Wielu Kultur, Sobór św. Mikołaja.

Dzień III:

KRUSZYNIANY: Zwiedzanie tatarskiego meczetu.

SUPRAŚL: Zwiedzanie unikatowego Muzeum Ikon, terenu prawosławnego klasztoru męskiego, objazd i spacer po Supraślu (pałac Buchholtza – obecnie liceum plastyczne, „domy tkaczy”, kościoły św. Trójcy i MB Królowej Polski).


Zobacz zdjęcia z wycieczki