Saksońska Szwajcaria i Drezno


TERMIN I CENA:

28 – 30.06.2019 r. – 599 PLN + obowiązkowo dodatkowo płatne (30 PLN i 70 EUR)

30.08 – 01.09.2019 r. – 599 PLN + obowiązkowo dodatkowo płatne (30 PLN i 70 EUR)

27 – 29.09.2019 r. – 539 PLN + obowiązkowo dodatkowo płatne (30 PLN i 70 EUR)


ŚWIADCZENIA

W cenie

 • zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami,
 • 2 śniadania,
 • 2 noclegi w hotelu **/*** ,
 • zwiedzanie według programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opiekę pilota.

Dodatkowo płatne obowiązkowo

Łącznie: 30 PLN i 70 EUR, w tym:

 • ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.,
 • dopłata do wyżywienia HB: 20 EUR/os.,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty loklane, opłaty wjazdowe, koszty przewodnickie i lokalne – 50 EUR/os. (kwota nie podlega rozliczeniu).

Dodatkowo płatne opcjonalnie

 • Kup Sobie Spokój: 50 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy.


PROGRAM RAMOWY

POLSKA – BASTEI – KONIGSTEIN – PAŁAC PILLNITZ – MIŚNIA – ZAMEK ALBRECHTSBURG – ZAMEK SCHARFENBERG – DREZNO

1 dzień – wyjazd z Polski we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Saksonii Szwajcarskiej, zwiedzanie Bastei, najsłynniejszego punktu widokowego nad Łabą. W pierwszej połowie XIX wieku, 190 metrów nad Łabą, wśród skalnych wież, powstał bajkowy most. Początkowo był drewniany, jednakże w obliczu ogromnej popularności, jaką cieszył się wśród turystów, konstrukcja została zastąpiona kamienną, długą na 77 metry. Bastei jest jednym z najbardziej znanych niemieckich punktów widokowych. Turystów przyciągają tu widoki na kurort Rathen, wijącą się Łabę i jej lewy brzeg. Wśród charakterystycznych punktów, które możemy zobaczyć z mostu znajdują się: Twierdza Königstein, zespoły skalne Lilienstein oraz Pfaffenstein. Następnie przejazd do twierdzy Kӧnigstein, zwiedzanie komnat zamkowych i wystawy poświęconej historii Saksonii. Wędrówka po krainie skał i zamków, wśród baszt i wieżyczek, iglic i kopuł, które zostały wyrzeźbione w ciągu tysiącleci w skałach piaskowca. Spacer po gęsto zalesionym i bogatym w fantastycznie ukształtowane formy skalne terenie. Przejazd do hotelu na nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd w okolice Drezna na zwiedzanie Pałacu w Pillnitz, który był letnią rezydencja saksońskiej rodziny królewskiej. Pałac ten był w czasach Augusta Mocnego świadkiem wielu wesel i uroczystości. Z początkiem lat dwudziestych w Pałacu utworzono muzeum, a park pałacowy stał się najpiękniejszą w okolicy oazą spokoju. Inspirowany stylem chińskim, łączy w sobie cechy orientu i barokowe. Główną atrakcją rozległego parku, który założono po części w prostych artystycznie formach barokowych, po części w formie angielskiego parku krajobrazowego, jest licząca ponad 250 lat kamelia, która bardziej przypomina drzewo, niż typowy krzak rośliny tej odmiany. Przepięknego obrazu dopełnia tło lokalnych winnic. Następnie przejazd do Miśni, miasta słynącego z manufaktury porcelany działającej od 300 lat. Polscy królowie i książęta często wybierali się w podróż do tego grodu. Tak było w roku 1046, kiedy to Kazimierz Odnowiciel w obecności cesarza pogodził się z księciem Siemomysłem i w 1071 roku, kiedy to Bolesław Szczodry obiecał płacić trybut ze Śląska władcy Czech. Co ciekawe od XI do XIV wieku biskupstwo w Miśni podlegało arcybiskupstwu gnieźnieńskiemu i dopiero po ustąpieniu Jana Kietlicza przeszło pod bezpośrednią zwierzchność Watykanu. Poza porcelaną miasto może się poszczycić piękną, malowniczą starówką, katedrą i jednym z najstarszych niemieckich zamków – zamkiem Albrechtsburg. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień – śniadanie i przejazd do Drezna, stolicy Saksonii i przez wielu określanego najpiękniejszym miastem Niemiec. Drezno niekiedy nazywane jest perłą baroku i Florencją Północy. Turystów przyciąga przede wszystkim licznymi zabytkami, bogatymi zbiorami sztuki, ciekawą historią, jak również słynnymi imprezami w dzielnicy Neustadt. To właśnie w Dreźnie rezydowali polscy królowie i przebywali najwybitniejsi twórcy polscy podczas emigracji. Co zaskakujące, w Dreźnie znajduje się także najpiękniejszy sklep z nabiałem – Pfunds Molkerei ponad 20 lat temu został nawet wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Mleczarnia założona już w 1880 roku wyglądem przypomina raczej pałac niż miejsce, w którym przetwarzane było mleko. Ściany i podłogi są bogato zdobione, a w jednym z pomieszczeń znajduje się nawet fontanna. Obecnie w Pfunds Molkerei nadal sprzedaje się mleko i mleczne wyroby oraz kosmetyki. Warto zauważyć, że pomimo intensywnych bombardowań udało się Drezno odbudować i przywrócić jego czarujący, barokowy charakter. To miasto jest przepiękne. Będzie się można o tym przekonać podczas zwiedzania z przewodnikiem, który dokładnie opowie historię Drezna. W programie zwiedzania: Prager Strasse, Stary Rynek, Ratusz, Gewandhaus, sukiennice, Residenzschloss – rezydencja pałacowa elektorów i królów Saksonii, Frauenkirche, Katedra, Opera, Tarasy Brühla, Zwinger. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.


ZAKWATEROWANIE

Zakwaterowanie w hotelu **/***. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.


WYŻYWIENIE

W cenie 2 śniadania kontynentalne. Obowiązkowo należy wykupić 2 obiadokolacje w cenie 20 EUR/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.


MIASTA WYJAZDOWE/TRANSPORT:

Transport autokarem około 2 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy. Wyjazd do Polski w ostatnim dniu w okolicach godziny 16:00 – 17:00.


WAŻNE

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

POZOSTAŁE INFORMACJE

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

DOBRZE WIEDZIEĆ

 • Twierdza Königstein liczy sobie ponad 400 lat i króluje pośród krajobrazu Saskiej Szwajcarii i Gór Połabskich. To jedyny przykład tego typu europejskiej architektury fortyfikacyjnej, który działa jak magnes i przyciąga każdego roku setki tysięcy turystów z całego świata.
 • Bastei to imponujące naturalne skalne miasto we wschodnich Niemczech, położone nad rzeką Łabą w pobliżu uzdrowiska Rathen i malowniczej wioski Niederrathen (pogranicze czesko-niemieckie). Stanowi ono jedną z największych atrakcji turystycznych i krajobrazowych na terenie Szwajcarii Saksońskiej (Sächsischen Schweiz). Te spektakularne formacje skalane powstały miliony lat temu w wyniku erozji wodnej i wznoszą się dziś majestatycznie na blisko 200 metrów nad poziom doliny rzeki Łaby

ZAPISY:
Zapisów można dokonywać pod numerem telefonu 780 177 600 lub wysyłając informację na adres e-mail: biuro@krainawycieczek.pl

Możesz również skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy.


* Podane ceny aktualne na dzień 10.04.2019r. W celu ostatecznego potwierdzenia prosimy o kontakt z biurem

Organizatorem wycieczki jest firma Funclub Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu