Sri Lanka – w herbacianym raju


TERMIN I CENA:

05 – 16.12.2020 r. – 5290 PLN  4761 PLN + obowiązkowo dodatkowo płatne (130 PLN oraz 450 USD)

20.02 – 03.03.2021 r. – 5290 PLN  4761 PLN + obowiązkowo dodatkowo płatne (130 PLN oraz 450 USD)


ŚWIADCZENIA

W cenie

 • przelot Warszawa – Colombo – Warszawa liniami rejsowymi z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz 1 obiad podczas wizyty w lankijskich wioskach
 • transport klimatyzowanym autokarem na trasie wycieczki
 • zwiedzanie wg programu i wszystkie atrakcje w nim zawarte
 • serwis wykwalifikowanego polskiego pilota

Dodatkowo płatne obowiązkowo

Łącznie: 130 PLN oraz 450 USD, w tym:

 • ubezpieczenie KL i NNW (100 PLN)
 • obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości 450 USD płatne jako pakiet pilotowi na miejscu wycieczki – dopłata nie podlega rozliczeniu, ani zwrotowi.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 30 PLN

Dodatkowo płatne opcjonalnie

 • dopłata do pokoju jednoosobowego (200 USD)
 • opłat za fotografowanie i filmowanie ok. 20 USD/os
 • napoi do obiadokolacji
 • poranny rejs statkiem po oceanie i obserwacja wielorybów (50 USD)


PROGRAM RAMOWY

COLOMBO – DAMBULLA – SIGIRIYI – KANDY – MATALE – NUWARA ELIYA – ELLA – MAŁE WZGÓRZE ADAMA – PARK NARODOWY YALA – MIRISSA – WYPOCZYNEK NAD OCEANEM – NEGOMBO

Dzień 1 – Wylot do Colombo, przez jeden z portów tranzytowych.

Dzień 2 – Przylot do Colombo. Przejazd z lotniska do miejscowości Dambulla ( 150 km – 3,5 godziny). Po drodze wizyta w sierocińcu dla słoni w Pinawali. Sierociniec zamieszkuje prawie sto słoni, które prowadzą bardzo zdrowy i regularny tryb życia. Każdy dzień ma podobny harmonogram: jedzenie, spacer i kąpiel, a wszystko to będziemy mogli sami zaobserwować, a nawet odprowadzić słonie na ich kąpiel w rzece. Po wizycie w Pinnawali przyjazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3 – Po śniadaniu wizyta w Sigiriyi . Sirigiya nazywana popularnie Lwią Skałą, to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych na Sri Lance. Widoczna z daleka, prawie 200 metrowej wysokości, magmowa skała na szczycie której znajdują się pozostałości mitycznego pałacu- jest jednym z siedmiu miejsc na Sri Lance na Liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Słynnie nie tylko z ruin pałacu, ale również doskonale zachowanych malowideł ściennych przedstawiających nagie kobiety, zamieszkujące pałac. Po wizycie w Sigiriyi przejedziemy do wioski w Dambulli, gdzie przemieszczając się różnymi środkami transportu: wozem zaprzęgniętym w bawoły i przeprawiając kajakiem po rzece będziemy obserwować życie mieszkańców i spróbujemy lokalnych przysmaków. Po wizycie w wiosce powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4 – Śniadanie i przejazd do miejscowości Kandy ( 70 km, 2 godziny). Po drodze zwiedzanie kolejnego lankijskiego zabytku wpisanego na listę UNESCO Rock Temple – wykutych w skałach buddyjskich świątyń niedaleko miejscowości Dambulla. Całość świątyni składa się z pięciu niewielkich naturalnych jaskiń: Viharaya Devaraja (Świątynia Króla Bóstw), Maharaja Viharaya (Świątynia Wielkiego Króla), Maha Alut Viharaya (Wielka Nowa Świątynia), Paschima Viharaya (Zachodnia Jaskinia) i Devena Alut Viaharaya (Druga Nowa Jaskinia), w których znajdują się ok 180 posągów Buddy. Najstarsze z nich pochodzą z I w.p.n.e., kiedy to na Sri Lance panował król Vattagamini Abhaya. Po zwiedzeniu dalsza podróż do Kandy z przystankiem w miejscowości Matale, gdzie pieprz rośnie i kilkadziesiąt innych aromatycznych cejlońskich przypraw. Po zakwaterowaniu w hotelu weźmiemy udział w tanecznym przedstawieniu, wykonywanym przez tradycyjnie ubranych przedstawicieli różnych plemion zamieszkujących Sri Lankę. Kolacja i nocleg.

Dzień 5 – Po śniadaniu zwiedzanie Świątyni Dalada Maligawa w Kandy, w której przechowywana jest największa relikwia kraju – ząb Buddy. Kandy jest drugim pod względem wielkości miastem Sri Lanki, uznawanym za kulturalną stolicę kraju. Miedzy XIV, a XIX wiekiem pełniło funkcję stolicy administracyjnej. Jest położone nad brzegiem jeziora i malowniczo otoczone wzgórzami. Tutaj również znajduje się najpiękniejszy lankijski ogród botaniczny, który będzie kolejnym punktem naszego programu. W ogrodzie znajduje się ponad 4000 gatunków egzotycznych roślin. Po wizycie w ogrodzie czas wolny, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6 – Po śniadaniu przejazd do Nuwara Eliya ( 100 km, 2,5 godziny), określanej mianem Małej Anglii. Przepiękny herbaciany krajobraz będzie otaczał nas z każdej strony. Położona na wysokości 1900 m.n.p.m miejscowość to jedno z ważniejszych miejsc do odwiedzenia na Cejlonie. Podczas wizyty w Nuwara Eliya zwiedzimy plantację herbaty, ale również zapoznamy się z jej procesem produkcyjnym. Obowiązkowa degustacja i czas na zakupy świeżej cejlońskiej herbaty. Nocleg w Nuwara Eliya.

Dzień 7 – Śniadanie i odrobina czasu wolnego. W południe przejazd wąskotorowym pociągiem z Nanu Oya do miejscowości Ella. Trasa pociągiem to niesamowita przygoda podczas której będziemy mieć możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów na pociąg z powodów technicznych: przejazd busem do Pidurutalagala Mountain, skąd rozpościera się przepiękny widok na okolicę i dalszy przejazd do miejscowości Ella ( 60 km, 2 godziny)

Dzień 8 – Przed śniadaniem dla chętnych wycieczka piesza naMałe Wzgórze Adama. Miejsce z którego widać najpiękniejszy wschód słońca na całej Sri Lance. Wycieczka na samą górę zajmuje około 30 minut pieszo, ale widoki zdecydowanie rekompensują ten poranny wysiłek. Po powrocie z góry śniadanie i następnie przejazd do Parku Narodowego Yala ( 80 km, 2 godziny) po drodze przystanek przy wodospadzie Rawana. Po południu safari jeepami po Parku Narodowym Yala. Doliczono się tam 215 gatunków ptaków oraz 44 gatunków ssaków, wśród których najbardziej pożądany jest lampart. Nie jest łatwo go wypatrzyć, ale większość safari kończy się sukcesem. Po safari kolacja i nocleg w hotelu nieopodal Parku Narodowego.

Dzień 9 – Po śniadaniu przejazd do miejscowości Mirissa (120 km, 2,5 godziny) Po drodze przystanek przy największym posągu Buddy na całej wyspie – Mathara. Zakwaterowanie w hotelu i czas na wypoczynek nad oceanem indyjskim.

Dzień 10 – Śniadanie. Wypoczynek nad oceanem. Dla chętnych za dodatkową opłata 50$ możliwość porannego wypłynięcia na ocean w celu podziwiania wielorybów.

Dzień 11 – Śniadanie. Przejazd do miejscowości Negombo. Po drodze zwiedzanie wpisanego na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO miasta fortowego Galle. Miasto jest największym z zachowanych miast fortowych wzniesionych przez Europejczyków w Azji południowej i południowo-wschodniej. Miasto składa się z dwóch części: zabytkowego fortu wysuniętego w morze i nowszej części miasta, znajdującej się na stałym lądzie. Zwiedzanie słynnego Fortu, którego obecny kształt nadany został w XVII w przez Holendrów, latarni morskiej, wieży zegarowej oraz muzeum. Następnie przejazd do stolicy kraju Colombo, gdzie zobaczymy Parlament i stary fort. Kolacja i nocleg.

Dzień 12 – transfer na lotnisko i powrót do Polski przez jeden z portów tranzytowych.

UWAGA: Biuro podróży Funclub zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania.

Czytaj więcej o Sri Lance na blogu Wypraw Egzotycznych


ZAKWATEROWANIE

Hotele 3* ( łazienka, tv, ręczniki, wifi, AC lub wentylator), pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe (za dodatkową opłatą 200 USD)


WYŻYWIENIE

W trakcie pobytu 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja. 1 obiad podczas pobytu w lankijskiej wiosce


OPIS MIEJSCA

Sri Lanka wpada do Oceanu Indyjskiego niczym łza oderwana od Półwyspu Indyjskiego. Ta przepiękna wyspa kryje w sobie całe mnóstwo magicznych i czarujących miejsc. To tutaj przeplatają się kultury buddyjskie i hinduskie, pozostawiając po sobie tysiące przepięknych świątyń i tutaj też chrześcijański odcisęło swe piętno i pozostawiło mnóstwo kolonialnych zabytków. Cejlon to oprócz wspaniałych miejsc historycznych przepiękne krajobrazy, bujna rośliność, dzikie zwięrzeta, zawsze uśmiechnięci ludzie i jedne z piękniejszych plaży oceanu indyjskiego.


DOKUMENTY

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Na Sri Lankę potrzebna jest wiza: wyrabiana jest drogą elektroniczną. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.


DOBRZE WIEDZIEĆ

Na Sri Lance obowiązującą walutą jest rupia: 1 PLN = 36 rupii. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach (dolary i euro).

Pogoda:

 • temperatury Na Sri Lance :
  • Październik – luty : od 20 do 30 stopni C, marzec : od 25 do 35 stopni C.
 • warto zabrać lekką odzież przeciwdeszczową, parasol, ciepłe ubranie na plantacje herbaty ( polar, sweter) oraz kremy z wysokim filtrem UV.

Zdrowie:

 • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

Szczepienia:

 • Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.
 • Malaria : bardzo niskie zagrożenie
 • zalecamy zabranie i stosowanie repelentów na komary ( np. spray Mugga ) lub zakup takich środków na miejscu.

MIASTA WYJAZDOWE/TRANSPORT:


ZAPISY:
Zapisów można dokonywać pod numerem telefonu 780 177 600 lub wysyłając informację na adres e-mail: biuro@krainawycieczek.pl

Możesz również skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy.


* W celu ostatecznego potwierdzenia ceny prosimy o kontakt z biurem

Organizatorem wycieczki jest firma Funclub Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu