Stralsund – sekrety morskich głębin i jarmarki bożonarodzeniowe


TERMIN I CENA:

07 – 08.12.2019 r. – 179 PLN  99 PLN + obowiązkowo dodatkowo płatne (10 PLN i Dorośli – 25 EUR/os., Studenci – 20 EUR/os. , Dzieci do 16 roku życia – 15 EUR/os.)


ŚWIADCZENIA

W cenie

  • przejazd autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, WC, DVD),
  • zwiedzanie według programu,
  • opieka pilota,
  • zestawy słuchawkowe

Dodatkowo płatne obowiązkowo

Łącznie: 10 PLN i Dorośli – 25 EUR/os., Studenci – 20 EUR/os. , Dzieci do 16 roku życia – 15 EUR/os., w tym:

  • ubezpieczenie KL/NNW – 10 PLN/os.
  • Opłaty programowe (bilety wstępu do Oceanarium i Muzeum Morskiego, opłaty parkingowe i przewodnickie) Dorośli – 25 EUR/os., Studenci – 20 EUR/os. , Dzieci do 16 roku życia – 15 EUR/os.

Dodatkowo płatne opcjonalnie

  • Kup Sobie Spokój: 20 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę Kup sobie spokój nie podlega zwrotowi,
  • rezerwacja miejsca w autokarze: 20 PLN/os.


PROGRAM RAMOWY

Wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem. Przyjazd do Stralsundu w godzinach porannych. Wycieczkę rozpoczniemy od wizyty w Ozeaneum (ok. 2 godzin), a następnie wyruszymy na spacer po przepięknej starówce Stralsundu. W trakcie zwiedzania obejrzymy m.in.: Ratusz, Kościół Św. Mikołaja, Dwór Artusa, Kamienicę Wulflama, Commandentenhaus, Domy Kupieckie, Kościół Najświętszje Marii Panny, Kościół Św. Jakuba, Port. W godzinach popołudniowych przewidujemy czas wolny, w trakcie którego będzie można odwiedzić Meermusuem – Muzuem Morskie, które znajduje się w budnynku dawnego Klasztoru Św. Katarzyny (obowiązuje jeden bilet na oba obiekty muzealne). Następnie czas wolny, w trakcie którego będzie można odwiedzić jeden z trzech jarmarków bożonarodzeniowych w Stralsundzie. 

Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych/wieczornych.

Przekroczenie granicy Polski (w Kołbaskowie) ok. godziny 22:00

Stralsund – miasto położone nad cieśniną oddzielającą Rugię (największą wyspę Niemiec) od stałego lądu. Jedno z najbardziej urokliwych miast we wschodniej części Niemiec, które znane jest na świecie m.in.  z wspaniałej, wpisanej w 2002 roku na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO starówki, a także wyjątkowego OZEANEUM (Oceanarium).

Ozeaneum jest największym i najnowocześniejszym tego typu obiektem w północnej części  Europy. Swoich gości olśniewa skrywanymi skarbami z głębin Morza Bałtyckiego, Morza Północnego, a także wielu oceanów. Na zwiedzających czeka około siedem tysięcy okazów, w tym liczne zwierzęta i rośliny zamieszkujące niedostępne na co dzień morskie głębiny. Imponujące akwaria, nowoczesne sposoby prezentacji atrakcji, a przede wszystkim bezpośredni kontakt z przyrodą, na przykład możliwość wzięcia udziału w karmieniu pingwinów. Na to wszystko mogą liczyc turyści, którzy zdecydują się odwiedzić to miejsce. 

Wirtualny spacer po Ozeaneum: 

http://www.balticmuseums.net/panorama/germanyozeaneum/de


MIASTA WYJAZDOWE/TRANSPORT:


WAŻNE

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.


ZAPISY:
Zapisów można dokonywać pod numerem telefonu 780 177 600 lub wysyłając informację na adres e-mail: biuro@krainawycieczek.pl

Możesz również skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy.


* Podane ceny aktualne na dzień 30.08.2019r. W celu ostatecznego potwierdzenia prosimy o kontakt z biurem

Organizatorem wycieczki jest firma Funclub Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu