Górskie Resorty to rozwijająca się w modelu condo grupa, w której działa juz kilkanascie obiektów z blisko 3,1 tys. pokoi i apartamentów. W ub.r. powiększyła się w Świeradowie-Zdroju o obiekty Elements Apartments przy Elements Hotel & Spa oraz pierwszy etap kompleksu Forest Park, który do końca roku otwarty ma zostać w docelowym kształcie z 448 pokojami i aquaparkiem. W Szklarskiej Porębie trwa budowa kompleksu The View z 385 pokojami i centrum konferencyjnym na 1 tys. osób, a w tym roku ruszyć ma w Kołobrzegu budowa kolejnego kompleksu z nadmorskiej linii Linea Mare.
Grupa Górskie Resorty pojawiła się na rynku w połowie ubiegłej dekady, otwierając kompleks Osada Śnieżka w Łomnicy pod Karpaczem, obecnie z budynkiem hotelowym i ponad 270 apartamentami w kilkudziesięciu domach. Potem rozwijała się w Karkonoszach, otwierając w Szklarskiej Porębie kompleksy Platinum Mountain z blisko 500 pokojami i apartamentami w kilkunastu budynkach oraz Blue Mountain Resort z ponad 270 pokojami w trzech połączonych budynkach z aquaparkiem, a w Karpaczu kompleks Green Mountain z blisko 270 pokojami i apartamentami w siedmiu budynkach.
Dynamiczny rozwój Górskich Resortów – od Karkonoszy po Bałtyk
W 2021 r. sieć otworzyła pierwszy hotel poza Karkonoszami i ich okolicami – w beskidzkiej Wiśle, gdzie ruszył 5-gwiazdkowy Crystal Mountain z 491 pokojami, a przy nim planowane byty Crystal Apartments w trzech budynkach z ponad 300 apartamentami.
W 2022 r. sieć zadebiutowała w sąsiadujących z Karkonoszami Górach Izerskich, otwierając w Świeradowie-Zdroju Elements Hotel & Spa z 291 pokojami (z których 155 z klimatyzacja ska-tegoryzowanych jest na 5 gwiazdek). W ub.r. otwarte zostały przy nich Elements Apartments ze 157 apartamentami w trzech budynkach.
W 2023 r. grupa zadebiutowała z kolei nad morzem w Pobierowie, otwierając 5-gwiazdkowy hotel Linea Mare ze 125 pokojami oraz 110 apartamentami w drugim skrzydle. Linea Mare to marka sieci Górskie Resorty stworzona dla inwestycji nadmorskich. Inwestorem kompleksu w Pobierowie byta szczecińska Grupa TOM, zajmująca się pozyskiwaniem surowców wtórnych. W tym roku rozpocząć ma się budowa kolejnego kompleksu hotelowo-apartamentowego Linea Mare w Kołobrzegu w zagłębiu hotelowym, gdzie funkcjonują już kompleksy Zdrojowej Invest – Marine & Ultra Marine, Diune Hotel & Resort i Radisson Resort, a powstaje Harmony Resort firmy B&B Capital z 280 apartamentami i Merl z 369 pokojami wtasciciela Ferm Drobiu Wozniak, planowany jest też kompleks Marvipolu. Kolejny projekt Linea Mare przygotowywany jest w Mrzeżynie.
W 2023 r. ruszyła budowa kolejnej inwestycji Górskich Resortów w Świeradowie-Zdroju – kompleksu Forest Park z 448 pokojami i apartamentami w pięciu budynkach. W styczniu tego roku otwarty został jej pierwszy etap z 220 pokojami, restauracja i Forest Spa, a do końca roku dziataé ma już katosu włącznie z aquaparkiem i centrum konferencyjnym.
W połowie 2024 r. ruszyła budowa kolejnego kompleksu w Szklarskiej Porębie – The View Mountain z 385 pokojami w kilku połączonych budynkach, aquaparkiem i największym w obiektach Górskich Resortów centrum konferencyjnym na 1 tys. osób.

Nowe inwestycje, linie obiektów i plany rozwoju na nadchodzące lata
W pierwszym etapie do końca 2026 r. zrealizowanych ma zostać 159 pokoi.
Poza kompleksami nastawionymi na rodziny, a ostatnio również na grupy konferencyjne, grupa stworzyła też bardziej kameralna linie obiektów „przyjaznych dorosłym” – Five Seasons w Szklarskiej Porębie. Pierwszy, z 29 apartamentami, otwarty został w 2019 r. W 2021 r. w ruszt Five Seasons Two z 51 apartamentami, a w 2022 r. obok niego Three z 38 apartamentami. W 2022 r. otwarto też pierwszy Five Seasons w Karpaczu z 44 apartamentami, a potem przekształcono go w Green Adults. Podobnie jak położony naprzeciwko kompleksu Platinum Mountain w Szklarskiej Porębie hotel Bossa Nova Silence & Boutique z 23 pokojami, który w 2023 r. powiększy się o nowy budynek z 32 apartamentami, a catosé przekształcona została w Platinum Adults.
Sieć składa się z inwestycji realizowanych przez różne grupy inwestorów organizowane w różnych strukturach przez Dariusza Surynta, który stoi na ich czele, stąd różny charakter tych inwestycji. Górskie Resorty są ich deweloperem i operatorem. Jak można przeczytać na jej stronie: „Budowa obiektów hotelowych, aparthotelowych, apartamentowych w mariażu z profesjonalnym zarządzaniem to specjalność Górskich Resortów. Każdy obiekt oferuje usługi na poziomie czterech, pięciu gwiazdek, natomiast aparthotele gwarantują gościom minimum 4-gwiazdkowy serwis”.
Jej model biznesowy opiera się na kompleksowości rozwiązań.
Poza hotelami posiada trzy własne firmy budowlane, prowadzi własny system sprzedaży i jest operatorem obiektów. W 2024 г. obiekty Górskich Resortów osiągnęły ponad 500 mln przychodów, a więc wypłacić właścicielom 140 mln zł czynszów. W ciągu 10 lat od otwarcia pierwszej części kompleksu w Łomnicy (a nawet wcześniej), Górskie Resorty staty sie jedna z 10 największych grup hotelowych w Polsce i trzecia co do wielkości polska grupa po państwowym PHH i Arche.
W tym roku Górskie Resorty poinformowały o nowym rodzaju inwestycji. W Piechowicach koło Szklarskiej Poręby na powierzchni 4 tys. m kw. planuja otworzyc multimedialny park rozrywki Querion z atrakcjami wykorzystującymi zaawansowane technologie 4D i 5D, co byłoby kolejnym magnesem do przyciągnięcia gości do jej obiektów. Planowane są kolejne projekty Quercion.